slider archiwum wydarzeń.png

 

 

Aktualności

 

Immersion Festival 2. edycja

Immersion Festival to wydarzenie na styku kultury, technologii i biznesu, jedyna w Polsce impreza, poświęcona w 100% sztuce i edukacji w technologii XR. Blisko 30 doświadczeń VR z całego świata! Specjalne pokazy filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Panele, wywiady, spotkania z twórcami i producentami. Czekamy na Was w dniach 11-13 grudnia 2022 roku w Pałacu Kultury i Nauki oraz Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Nie możesz być z nami na żywo? Zapraszamy na transmisję online!

więcej o festiwalu >>

www.jpg

 

 

Design thinking - młodzi w kulturze

Wystawa multimedialna, współtworzona z młodzieżą edu-gra o historii Grodziska Mazowieckiego w technologii Virtual Reality, słuchowisko z audiodeskrypcją dla niewidomych, warsztaty kreatywne oraz konferencja „3D - dialog, dziedzictwo" to elementy projektu realizowanego od maja 2021 roku przez naszą Fundację. EDU GRA, której osią jest historia Grodziska Mazowieckiego i jego mieszkańców, będzie głównym elementem warsztatów dla szkół z powiatu grodziskiego. Młodzież będzie poznawać wydarzenia rozgrywające się w mieście przed laty i samodzielnie stworzy scenariusz gry z wykorzystaniem gogli VR. W warsztatach udział weźmie 20 klas z okolicznych placówek. Projekt dofinansowany przez NCK w ramach programu programu Kultura-Interwencje!

więcej o projekcie >>

więcej o konferencji >>

grodzisk VR.jpg

 

 

Mali bohaterowie — Wędrujący Teatrzyk Historii dla najmłodszych

Projekt promuje postawy patriotyczne, zasiewa ziarna tożsamości narodowej w świadomości maluchów, odpowiada dlaczego dziś obchodzimy święta narodowe, kształtuje postawy obywatelskie, opowiada o sile, możliwościach i sprawczości młodych ludzi. Wykorzystuje formułę bajki i figurę Wojny, jako postaci, bowiem dzieci słuchając bajek od maleńka, mają zdumiewającą umiejętność odczytywania ich przekazów na poziomie podświadomym. Rodzice chronią dzieci unikając tematu wojny, zdaniem Fundacji o wojnie trzeba mówić, stąd propozycja projektu opartego o książki „Wojna, która zmieniła Rondo” autorstwa R. Romanyszyn i A. Łesiwa oraz „Głupi Jaś" Zofii Lorentz.  
Realizowany dzięki dofinansowaniu z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra" projekt ma na celu stworzenie programów edukacji historycznej, atrakcyjnych narzędzi dla nauczycieli i edukatorów, które mogą być realizowane przez nich samodzielnie. W tym celu zamieszczone zostały materiały pomocnicze do pobrania na zasadach wolnych licencji CC Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 — licencja ta pozwala na rozpowszechnianie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie w celach niekomercyjnych lub CC Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska.

więcej o projekcie >>

Wędrujący teatrzyk.jpg