Aktualności

Wizja przeszłości!

Weź udział w konkursie na spot filmowy promujący polską kulturę!. 

więcej o projekcie >>

Wirtualny Teatr Historii odwiedza kolejne miejscowości w Polsce!

Zapraszamy na wirtualną podróż w czasie i spotkanie z postaciami polskiej historii w technologii VR. Dzięki goglom VR i ciekawie opowiedzianym historiom udowadniamy, że historia może być fascynującą przygodą!. 

więcej o projekcie >>

MS Piłsudski  podwodna misja

Film przygodowy w technologii wirtualnej rzeczywistości zabiera widzów w podróż w batyskafie na dno Morza Północnego, gdzie spoczywa wrak transatlantyku MS "Piłsudski". Razem z załogą batyskafu widz przeżywa podwodne przygody, cofając się w czasie poznaje losy statku i jego załogi. Obraz projektowany jest dookoła widzów (360 stopni).

więcej o projekcie >>

„Wirtualny Chełmoński" – multimedialna wystawa obrazów Józefa Chełmońskiego

Multimedialna wystawa „ożywionych” dzieł mistrza polskiego realizmu – Józefa Chełmońskiego prezentowana na wielkoformatowych ekranach. Krajobrazy i postaci namalowane przez malarza otaczają widza, zachwycają ferią barw i dźwięków polskiej przyrody.     

więcej o projekcie >> 

Aplikacja edukacji historycznej typu escape room!

Z wielką radością informujemy, iż dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kończymy realizację projektu „Stworzenie prototypu aplikacji VR do prezentacji kultury i historii Polski oraz grywalizacji dla miast i muzeów". Partnerem technologicznym projektu jest VIMAGINEO sp. z o.o.  
więcej o projekcie >>

Polska Wiosna Filmowa w Budapeszcie

Jestesmy częścią odbywającej się w dniach 2-5 maja 29. edycji Polskiej Wiosny Filmowej w Budapeszcie. Ta edycja odbywa się pod hasłem „Inaczej”. Inaczej jest bowiem prezentowane w tym roku polskie kino – w ramach Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” prezentujemy wszystkie 6 filmów Cinematic VR z naszego repertuaru. Węgierska publiczność ma okazję obejrzeć także przygotowane przez Instytut Polski w Budapeszcie pokazy filmów: „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego oraz „Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

Dziękujemy dyrektor Joannie Urbańskiej i całemu Zespołowi Instytutu Polskiego w Budapeszcie za kolejny wspólny projekt i wspaniałą współpracę!

Dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biuru „Niepodległa", Narodowemu Centrum Kultury i Centrum Technologii Audiowizualnych – koproducentom filmów VR za to, że mamy możliwość pokazywania polskiego kina w nowoczesnej odsłonie!

Zobacz starsze wydarzenia

więcej wydarzeń >>

 

Ludzie fundacji

Koncept Kultura to twórcze perpetuum mobile, napędzane energią grupy kreatywnych pasjonatów. Od wielu lat tworzymy projekty w obszarze historii, literatury, sztuki, nowoczesnych technologii i edukacji muzealnej. 
Naszą pasją jest opowiadanie o wydarzeniach historycznych za pomocą nowoczesnych, często zaskakujących, form przekazu. 
Angażujemy odbiorcę, zarażamy go ciekawością historii, kultury i tradycji polskiej. Udowadniamy, że ich poznawanie może być fascynującą przygodą.

KREATYWNY. PEŁEN PASJI. 
TRADYCYJNIE NOWOCZESNY.
KONCEPT KULTURA

Fundacja skupia pasjonatów od lat działających w sferze dziedzictwa historycznego i kulturowego. Spotkaliśmy się, aby spełniać marzenia i wspólnie realizować interdyscyplinarne projekty, które zawsze pragnęliśmy tworzyć. Aby to osiągnąć połączyliśmy siły z różnych dziedzin (nauki humanistyczne, edukacja, rekonstrukcja, literatura, film, sztuki plastyczne, fotografia, informatyka).

Do Konceptu wnosimy wieloletnie doświadczenia z pracy w muzeach i innych instytucjach kultury, a także kreatywność i pasję do działania, które napędzają nasze twórcze perpetuum mobile.

poznaj ludzi fundacji >>

 

Portfolio

Ludzie fundacji od lat realizują różnorodne projekty społeczne i kulturalne. Pracowaliśmy w muzeach, domach kultury, współpracowaliśmy z wieloma organizacjami i instytucjami kultury, co zaowocowało dziesiątkami zrealizowanych projektów.
Mamy na swoim koncie współorganizację wystaw, akcji społecznych, zajęć edukacyjnych, rekonstrukcji historycznych, kampanii promocyjnych. Tworzyliśmy aplikacje i portale internetowe, produkowaliśmy koncerty.

Za nami tysiące godzin spędzonych w zespołach projektowych. Dzięki temu, niemal w każdym regionie Polski spotykamy osoby, z którymi współpracowaliśmy, zaczynając od generowania pomysłów, tworzenia scenariuszy, przez organizację, realizację, aż do premiery każdego wydarzenia. 
 

Nasze doświadczenie >> 

 

Partnerzy

Nasze sukcesy są możliwe dzięki wsparciu Partnerów Konceptu. Wspierają nas wiedzą, doświadczeniem oraz pomagają finansować nasze działania.

Codziennie udowadniamy, że współpraca międzysektorowa w partnerstwie publiczno-prywatno-społecznym jest możliwa i ma głęboki sens. 

Wspólnie realizujemy projekty oraz budujemy wizerunek instytucji dbających o dziedzictwo historyczne i kulturowe.

Razem możemy więcej!
Serdecznie dziękujemy!

Poznaj naszych partnerów

 

Kontakt

Fundacja Koncept Kultura
ul. Inżynierska 13/15 m.14, 05-822 Milanówek

KRS 0000622315   REGON 364765195   NIP 5291812365

Anna Osiadacz prezes zarządu       
a.osiadacz@konceptkultura.pl
T: +48 604 285 129

Zygmunt Fit członek zarządu 
konceptkultura@gmail.com 
T: +48 665 398 349
          

KONTO 
Bank Credit Agricole SWIFT AGRIPLPR
PL     23 1940 1076 3168 6828 0000 0000 
USD  43 1940 1076 3168 6899 0000 0000 

Statut
KRS
​- RODO