BANNER NA STRONĘ WWW.jpg

Wirtualny Teatr Historii Niepodległa” wyrusza w Polskę!

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzujemy historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality. 
Podczas tegorocznych wakacji sferyczna kopuła o średnicy 8 m i wysokości 4,5 m zawędruje do najbardziej uczęszczanych przez turystów miejsc w sześciu polskich miastach: Warszawie, Szczecinie, Darlowie, Sandomierzu, Zamościu, Gdyni i Zakopanem. Na gości czeka 15 obrotowych foteli, wyposażonych w najnowsze urządzenia VR i otoczonych podwodną scenerią. Na wirtualną przygodę z polską historiią publiczność zabierze zawsze uśmiechnięta załoga Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”, która zaopiekuje się widzami podczas nieapomnianego rejsu transatlantykiem MS „Piłsudski w głąb historii dwudziestolecia międzywojennego oraz pełnych emocji wydarzeń Powstania Warszawskiego.

 

Kalendarz Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa


 

 

13 – 19 września

Zakopane
Kulturalny Plac Niepodległości
  Rezerwuj seans >>

25 – 29 września

Szczecin
Centrum Dialogu Przełomy
  Rezerwuj seans >>

 

DSC_4232.jpg    DSC_4243.jpg

Co prezentujemy w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa”


Zapraszamy na dwa pokazy Virtual Reality: „MS Piłsudski – ukryta historia” oraz „Kartka z powstania”, podczas których staniemy twarzą w twarz z bohaterami polskiej historii, odbędziemy niezapomniany rejs po Atlantyku liniowcem MS „Piłsudski”, zanurzymy się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Udamy się także w podwodną misję na wrak polskiego statku, który spoczywa dzisiaj na dnie Morza Północnego. 
Wzruszający i pełen emocji film „Kartka z powstania” przeniesie nas w trudny czas Powstania Warszawskiego, a zastosowana technologia pozwoli poczuć się uczestnikami tamtych wydarzeń.

UWAGA! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!

 

Repertuar 


MSP_0.png       KZP.png

Na seanse zapraszają organizatorzy Wirtualnego Teatru Historii Niepodległa”:


logo Koncept Kultura RGB_0.png           logo_pl_skrocony.jpg

 

 

Za nami:


12 – 16 czerwca

Warszawa
Niepodległa. Miejsce spotkań. Łazienki Królewskie

18 – 21 lipca

Darłowo
Festiwal Media i Sztuka, ul. Dorszowa

26 lipca – 31 lipca Sandomierz
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Dziedziniec Zamku Królewskiego, ul. Zamkowa
14 – 19 sierpnia Zamość
Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
27 sierpnia – 1 września

Gdynia
Plac Kaszubski